Vážení,

 

v návaznosti na naše zpracování problematiky povinného testování zaměstnanců a OSVČ ze dne 13.01.2022, si dovolujeme doplnit následující nové informace.

 

S účinností ode dne 31.01.2022 platí nová výjimka z jinak povinné karantény a povinného testování, a to pro osoby, které v posledních 30 dnech prodělaly onemocnění covid potvrzený PCR testem. Nově se totiž vychází z toho, že osoby, které prokazatelně prodělaly covid, mají po dobu 30 dní proti tomuto onemocnění imunitu. Tyto osoby tedy za prvé nemusí nastupovat do jinak povinné karantény. V oblasti pracovněprávních vztahů, včetně OSVČ, pak platí, že tito zaměstnanci nejsou povinni se testovat antigenními testy po výše uvedenou dobu. Doba 30 dnů pro tuto výjimku se počítá ode dne odběru vzorku, na základě kterého následně této osobě vyšel pozitivní výsledek PCR testu. Výše uvedené platí za předpokladu absence příznaků u dotčené osoby.

 

Rovněž si dovolujeme připomenout, že ode dne 17.01.2022 byl navýšen počet PCR testů hrazených ze zdravotního pojištění, a to až na 5 PCR testů měsíčně. Toto se týká osob mladších 18 let, osob rozočkovaných, osob plně očkovaných a osob, které se ze zdravotních důvodů nemohou očkovat.

 

S dotazy k výše uvedenému se na nás neváhejte obrátit.