Dovolujeme si Vás stručně informovat o dalším vývoji rozvolňujících omezujících opatření, přijatých v boji proti pandemii onemocnění COVID-19.

 

Provoz maloobchodu a služeb

Již minulý týden vláda avizovala, že od 01.07.2021 dojde k rozvolnění opatření v maloobchodním prodeji a službách. Dne 21.06.2021 vláda oznámila, že avizované rozvolnění bude platit již od 26. června 2021. Od 26.06.2021 tak bude provozovny moci navštívit více zákazníků současně (na jednoho zákazníka nově bude muset připadat 10 metrů čtverečních prostoru), bude povolená živá hudba v restauracích, barech a klubech, a zvýší se počet osob, jež se mohou účastnit akcí ve vnitřních, ale i ve vnějších prostorách. Zvýšit by se měla například povolená kapacita bazénů, a to na 75 % celkové kapacity.

 

Certifikáty o očkování

Ode dne 22. června 2021 se mění pravidla pro prokazování se certifikátem o očkování proti onemocnění COVID-19. Nově je možné se prokazovat též certifikáty v anglickém jazyce, za předpokladu, že byly vydány oprávněným subjektem v České republice nebo členských státech EU,  či certifikáty vydanými ve třetích zemích občanovi České republiky nebo občanovi Evropské unie s vydaným potvrzením k přechodnému pobytu nebo povolením k trvalému pobytu Českou republikou. Podmínkou je, že osoba byla naočkována očkovací látkou schválenou Evropskou lékovou agenturou.

 

Urychlení očkování po prodělání nemoci

Dále Ministerstvo zdravotnictví dne 24. června 2021 oznámilo, že ode dnešního dne, tj. 25. 6. 2021, se ruší 90 denní doba od prvního pozitivního testu na přítomnost koronaviru, po kterou nebylo možné se nechat očkovat proti nemoci COVID-19. Nově je tedy možné po prodělání této nemoci podstoupit očkování ihned po skončení nařízené izolace.

 

O dalším vývoji rozvolňování a ostatních opatření Vás budeme informovat. V případě jakýchkoli dalších dotazů či problémů se na nás neváhejte obrátit.

 

Děkujeme za Vaši pozornost a s přáním pevného zdraví,

 

       Tým Spoladore & Bystřický, advokátní kancelář s.r.o.